Tkaniny obiciowe

  • nowość
  • nowość
  • nowość

Tkaniny Obiciowe - klucz do unikalnych aranżacji

Wykaż się kreatywnością dzięki naszej szerokiej ofercie tkanin obiciowych. Nasz dedykowany sklep tapicerski oferuje szeroki wybór materiałów: pluszy, welwetów, żakardów, szenyli, floków. Stwórz własne meble, dodatki dekoracyjne z naszym materiałem obiciowym, niezależnie od tego, czy szukasz tkaniny obiciowej na krzesła, czy prostej poszewki na poduszkę.

Pracuj ze skórą, gobelinem, splotem i nie tylko. Niezależnie od stylu, znajdziesz tkaniny w różnych wzorach i kolorach, o różnych strukturach. Możesz również zamówić próbki, aby lepiej zrozumieć swój projekt przed rozpoczęciem.

Tkaniny Obiciowe - Kluczowe Elementy Wnętrz

Nazywane często tkaninami meblowym, tapicerskimi mają głównie zastosowanie w takich meblach jak kanapy, sofy, fotele czy pufy, mają również zastosowanie w tworzeniu paneli ściennych. Sprawdzają się również jako tkaniny dekoracyjne na poduszki, zasłony, obrusy. Zastosowanie tkaniny zależy od indywidualnych potrzeb danego klienta.

Materiały obiciowe są idealne do odnawiania mebli bez konieczności zakupu nowych mebli, to z pewnością skuteczna i elegancka metoda na odmienienie wizerunku starych mebli, a także zaaranżowanie od nowa mieszkania w nowej stylistyce. Dzięki bogatej ofercie tkanin obiciowych łatwo nadać starym meblom nowy wygląd.

Są różne metody produkcji dzięki temu powstaje wiele rodzajów materiałów o bogatej kolorystyce, wzorach i strukturze. Materiały obiciowe na kilka kategorii:

Tkanina

  • Wyrób włókienniczy utworzony z dwóch układów nitek przeplatających się wzajemnie według siebie. Nitki ułożone wzdłuż tkaniny nazywa się osnową, a nitki prostopadłe do osnowy nazywa się wątkiem. Tkaniny produkowane są na krosnach tkackich, a proces ich powstawania nazywany jest tkaniem.

Dzianina

  • Zbudowana z oczek połączonych w rządki lub kolumienki. Proces powstawania dzianiny można porównać z szydełkowaniem, czyli przeciągania przez siebie pętelek nici, taka oczkowa budowa dzianin sprawia, że są bardziej miękkie i elastyczne od tkanin.

Flok

  • Składa się z tzw. bazy oraz przyklejonej na nią warstwy strzyży tekstylnej (floku), czyli drobnego włókna tworzącego miękką fakturę pokrytą drobnymi włoskami. Floki doskonale oddają ciepło i charakteryzują się niezwykłą miękkością. W zależności od rodzaju i długości użytej strzyży na powierzchni floków może występować efekt cieniowania.

Szenil

  • To charakterystyczna przędza pokryta drobnymi włoskami. Właściwości szenili doskonale obrazuje nazwa materiału, która pochodzi od francuskiego słowa „chenille” oznaczającego gąsienicę. Powierzchnia tego materiału jest połyskująca, nieregularna i miękka w dotyku.

Welwet

  • To tkanina z okrywą włókienną (runową). Jest to rodzaj pluszu, w którym okrywa włókienna jest z rozciętych długich przeplotów dodatkowego wątku runowego. Welwet to nazwa handlowa pluszu wątkowego.

Ekoskóra

– Zwana również skórą syntetyczną wizualnie imituje skórę naturalną. Składa się z materiału włókienniczego pokrytego warstwą poliuretanu (PU) lub polichlorku winylu (PVC) na którym tłoczy się charakterystyczny wzór skóry naturalnej.

Odkryj różnorodność tkanin obiciowych i przekształć swoje wnętrze z naszym szerokim asortymentem.

 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl