Pikowane

PIKOWANE TKANINY OBICIOWE to materiały warstwowe składające się z dwóch tkanin, które otaczają wypełnienie i są zszywane w celu utworzenia puszystej jednostki. Tkanina pikowana jest eleganckimi elementem mebla nadającym mu zupełnie nowy i zdumiewający wygląd. Tkaniny pikowane są na dwa sposoby:

PIKOWANIE NIĆMI - metoda pikowania nićmi to klasyczne rozwiązanie pozwalające na łączenie tkaniny z warstwą ocieplającą za pomocą nici. Jej zastosowanie jest niezwykle szerokie i wykorzystywane w różnego rodzaju tkaninach meblowych oraz dekoracyjnych. Celem tego procesu jest równomierne rozłożenie materiału, a także wzmocnienie tkaniny. Zaletą pikowania niciowego jest również zwiększenie atrakcyjności gotowego wyrobu.

PIKOWANIE ULTRADŹWIĘKOWE. Nowoczesna metoda uszlachetniania tkanin w formie pikowania ultradźwiękami polega na łączeniu ze sobą materiałów bez użycia nici. Dzięki punktowemu rozgrzaniu tkanin za pomocą ultradźwięków możliwe jest trwałe połączenie ich poprzez bezpośredni docisk. Proces pikowania ultradźwiękami pozwala również na tworzenie na tkaninach różnorodnych, fantazyjnych wzorów, dzięki czemu jego zastosowanie jest niezwykle szerokie. Świetnie sprawdza się np. podczas pikowania wezgłowia, ram łóżek, a nawet całych ścian tworzonych przy pomocy pikowanych paneli. Niewątpliwą zaletą tej metody jest także brak mikro dziurek w materiale, które powstają podczas klasycznego pikowania niciowego.

Najbardziej znane wzory to: hexagon, honey, stone, pasy, romby, kratka kropki, wzory geometryczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl