DARMOWA DOSTAWA  przy zamówieniach powyżej 400zł

AMBER 70 AMBER 70
Producent: FIBERO
Cena: 38,00 zł 44,00 zł
  • promocja

 

TKANINY OBICIOWE

nazywane często tkaninami meblowym, tapicerskimi maja głównie zastosowanie w takich meblach jak kanapy, sofy, fotele czy pufy, maja również zastosowanie w tworzeniu paneli ściennych. Sprawdzają się również jako tkaniny dekoracyjne na poduszki, zasłony, obrusy. Zastosowanie tkaniny zależy od indywidualnych potrzeb danego klienta.

Materiały obiciowe

są idealne do odnawiania mebli bez konieczności zakupu nowych mebli, to z pewnością skuteczna i elegancka metoda na odmienienie wizerunku starych mebli, a także zaaranżowanie od nowa mieszkania w nowej stylistyce. Dzięki bogatej ofercie tkanin obiciowych łatwo nadać starym meblom nowy wygląd.

Są różne metody produkcji dzięki temu powstaje wiele rodzajów materiałów o bogatej kolorystyce, wzorach i strukturze. Materiały obiciowe na kilka kategorii: 

Tkanina

- wyrób włókienniczy utworzony z dwóch układów nitek przeplatających się wzajemnie według siebie. Nitki ułożone wzdłuż tkaniny nazywa się osnową, a nitki prostopadłe do osnowy nazywa się wątkiem. Tkaniny produkowane są na krosnach tkackich, a proces ich powstawania nazywany jest tkaniem.

Dzianina

 - zbudowana z oczek połączonych w rządki lub kolumienki. Proces powstawania dzianiny można porównać z szydełkowaniem, czyli przeciągania przez siebie pętelek nici, taka oczkowa budowa dzianin sprawia, że są bardziej miękkie i elastyczne od tkanin

Flok

- składa się z tzw. bazy oraz przyklejonej na nią warstwy strzyży tekstylnej (floku), czyli drobnego włókna tworzącego miękką fakturę pokrytą drobnymi włoskami. Floki doskonale oddają ciepło i charakteryzują się niezwykła miękkością. W zależności od rodzaju i długości użytej strzyży na powierzchni floków może występować efekt cieniowania.

Szenil

- to charakterystyczna przędza pokryta drobnymi włoskami. Właściwości szenili doskonale obrazuje nazwa materiału, która pochodzi od francuskiego słowa „chenille” oznaczającego gąsienicę. Powierzchnia tego materiału jest połyskująca, nieregularna i miękka w dotyku.

Welwet

- to tkanina z okrywą włókienną ( runową). Jest to rodzaj pluszu, w którym okrywa włókienna jest z rozciętych długich przeplotów dodatkowego wątku runowego. Welwet to nazwa handlowa pluszu wątkowego.

Ekoskóra

– zwana również skórą syntetyczną wizualnie imituje skórę naturalną. Składa się z materiału włókienniczego pokrytego warstwą poliuretanu (PU) lub polichlorku winylu (PCV) na którym tłoczy się charakterystyczny wzór skóry naturalnej.

 

 

#tkaninaobiciowa #tkaninameblowa #tkaninatapicerska #materiałobiciowy #żakard #welwet #szenil #flok #dzianina #ekskluzywna, #tkaniny, #materiał_tapicerski, #materiały_tapicerskie, #tkanina_obiciowe, #tkaniny_obiciowe, #tkaniny_tapicerskie, #gobelin, #tkanina_tapicerska, #materiał_obiciowy, #materiał_obiciowe, #hurtownia_tkanin, #davis_tkaniny, #tkaniny_dekoracyjne, #materiał_welur, #tkaniny_żakardowe, #tkanina_velvet, #tanie_tkaniny_obiciowe, # tkaniny_velvet, #tkaniny_welur, #tkaniny_meblowe, #welur_materiał, #tkanina_welur, #hurtownie_materiałów_tapicerskich, #tkaniny_wodoszczelne, #lech_tkaniny, #fargotex_tkaniny, #hurtownia_materiałów_tapicerskich, #tkanina_pikowana, #producent_tkanin, #materiał_velvet, #materiał_obiciowy_na_krzesła, #tkaniny_pikowane, #tkaniny_obiciowe_łódź, #materiał_na_obicia, #tkanina_hydrofobowa, #wzorzysty_materiał, #wzorzysta_tkanina, #materiały_na_obicia, #tkaniny_obiciowe_kraków, #tkanin_hurtownia, #tkanina_w_kwiaty, #tkanina_pikowana, #tkaniny_pikowane, #materiał_tapicerski_pikowany, #materiały_tapicerskie_pikowane, #gładka_tkanina, #tkanina_gładka,  #plusz, #imitacja_skóry, #szenile, #tkaniny_obiciowe_wzorzyste, #szenil, #tkaniny_plamoodporne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl