Waluta
  • Informujemy, że zamówienia złożone w dniach 28.03 - 01.04  będą wysłane od 02-04-2024r.

Ecoskóra

 

Sztuczne skóry - nowoczesne rozwiązania w tapicerstwie i wnętrzach

Dzięki rozwojowi technologicznemu możemy dziś wybierać różne zamienniki skóry i imitacje skór. Istnieje wiele materiałów obiciowych skóropodobnych o różnych nazwach i właściwościach.

Wspólną cechą substytutów skór jest brak naturalnej struktury włóknistej w skórze, przez co ich wytrzymałość na rozciąganie i rozciągliwość są zwykle niższe, a ich zdolność do wentylacji jest również słabsza niż w przypadku droższych i cenniejszych skór naturalnych. Jednocześnie przy produkcji imitacji skóry i substytutów skóry efekt prawdziwej skóry uzyskuje się poprzez nałożenie warstwy lakieru na podłoża z różnych materiałów i jakości, dowolnie barwionych i zadrukowywanych na różnych powierzchniach. Jeśli chodzi o substytuty skóry, najczęściej używane są nazwy: sztuczna skóra, skóra tekstylna, skóra z recyklingu, skóra klejona, PU (poliuretan), PVC (polichlorek winylu). W przypadku klasycznej sztucznej skóry materiały obiciowe są w większości przypadków wykonane z mieszanki PVC i PU, podczas gdy PVC zapewnia trwałość, PU zapewnia przyjemne w dotyku. W produkcji tzw. skóry wiązanej (skóra z recyklingu), która jest podobna do skóry naturalnej, część powłoki jest przeważnie mieszaniną włókien zwierzęcych, odpadów skórzanych i spoiw, dzięki czemu uzyskuje się materiał o bardziej naturalnym wyglądzie.

Skóra klejona, „Bonded leathers”, skóra naturalna mielona

Skóra klejona, ma najwyższą jakością wśród materiałów PU i PVC. Skóra klejona wykonana ze skóry pochodzącej z recyklingu składa się z trzech warstw: mieszanka resztek sproszkowanej skóry i spoiwa jest nakładana na bawełniane podłoże, a następnie pokryta warstwą powłoki PU. Tworzy to stop naturalnych i sztucznych materiałów, który jest miękki i podobny w dotyku do skóry naturalnej.

Imitacja skóry PU

Jeśli chodzi, o jakość i fakturę PU (imitacji skóry poliuretanowej, popularniej nazywanej skórą tekstylną) między skórą klejoną a PVC można w wielu przypadkach łatwo pomylić ze skórą. W porównaniu z pozostałymi dwoma materiałami PU jest cieńszy niż skóra klejona, a jednocześnie grubszy i trwalszy niż PVC. Poliuretan jest warstwą przepuszczającą powietrze, miękką, może ulegać hydrolizie albo absorbować wilgoć z otoczenia. Z tego powodu z czasem może powierzchnia ekoskóry twardnieć i pękać. Ten rodzaj ekoskór nie jest polecany do pomieszczeń z podwyższonym poziomem wilgoci – kuchni, łazienki, za to idealnie sprawdzi się w salonie.

Imitacja skóry PVC

Z wymienionych materiałów imitacja skóry PVC jest zwykle najtańsza. PVC jest twardszy, cieńszy i mniej odporny na ścieranie niż PU i zazwyczaj jest wrażliwy na ciepło, tj. staje się bardziej miękki w utrzymującym się cieple, a twardszy w zimnie. Jednakże, istnieje sztuczna skóra PVC wysokiej jakości, która jest bardziej miękka niż sztuczna skóra PU, ma dłuższą żywotność i jest odpowiednio droższa. Producenci często używają sztucznej skóry PVC na zewnątrz powierzchni stykających się z ciałem (siedzisko, oparcie) i łączą ją z wysokiej jakości materiałami, takimi jak prawdziwa skóra, dla części stykających się bezpośrednio z ciałem. Dzięki temu kupujący mogą uzyskać wyższą jakość, a cena krzesła obrotowego pozostaje opłacalna.

Imitacja skóry

Doskonała imitacja skóry, czyli skaj, to wysokiej jakości tkanina obiciowa, która pozostaje w dobrej kondycji przez wiele lat. Jej długowieczność, w połączeniu z atrakcyjną ceną, czyni ją unikalną propozycją na rynku. Imitacja ekoskóry charakteryzuje się elastycznością, dopasowując się do kształtu mebla. Dzięki temu tkanina nadaje się idealnie do tapicerowania, nawet przez osoby niedoświadczone. Skaj sprawdza się w wnętrzach kuchennych lub jadalniach, gdzie jego nieprzemakalność ułatwia utrzymanie czystości. Jest również odpowiedni do pokoi dziecięcych, gdzie eksploatacja mebli jest większa. Szeroki wybór kolorystyki i wzornictwa materiałów tapicerskich imitujących skórę umożliwia dopasowanie do różnych stylów wnętrz.

Skóra Ekologiczna

Skóra ekologiczna to odpowiedź na potrzeby środowiska. Nasza oferta zawiera szeroką gamę skór ekologicznych, które są idealne dla miłośników zwierząt i osób poszukujących wysokiej jakości mebli bez użycia skóry naturalnej. Eko-skóra wyróżnia się łatwością w utrzymaniu czystości i wymaga mniej intensywnej, czasochłonnej pielęgnacji niż skóra naturalna. Jej konserwacja jest znacznie prostsza, a plamy, zwłaszcza te pozostawiane przez ciecze, łatwo się z niej usuwa. Eko-skóra nie naciąga się, co sprawia, że meble, jak narożniki czy kanapy, zawsze wyglądają jak nowe. Największą zaletą eko-skóry jest jednak jej cena, znacznie niższa niż skóry naturalnej, przy zachowaniu podobieństwa wizualnego. Wybór tańszego i przyjaznego środowisku materiału wydaje się być atrakcyjnym rozwiązaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl