
Ecoskóra, sztuczna skóra, skaj, skóra ekologiczna
Szukasz alternatywy dla skóry, która ma trwałość i wyrazisty styl? Zapoznaj się z naszą kolekcją tkanin obiciowych ze sztucznej skóry. Zamień swoje krzesła i sofy w wyrafinowane, trwałe arcydzieła dzięki tkaninie ze sztucznej skóry.
Ten łatwy do czyszczenia materiał idealnie nadaje się do wnętrz domowych, a nawet samochodowych.
W naszej gamie tkanin ze sztucznej skóry znajdziesz ogromną paletę kolorów, od neutralnych brązów i beży po dramatyczne czerwienie i fiolety. Dodaj subtelniejszy akcent do podnóżków i małych mebli lub pozwól swojej sofie stać się gwiazdą pokazu, równoważąc ją z resztą kolorystyki wnętrza salonu.
Znane również jako zamsz, skóra poliuretanowa, skóra PU, sztuczna skóra, imitacja skóry, skóra ekologiczna i skóra wegańska.
SZTUCZNE SKÓRY, ECOSKÓRY, SUBSTYTUTY SKÓRY, IMITACJE SKÓRY, SKÓRA SYNTETYCZNA
Dzięki rozwojowi technologicznemu możemy dziś wybierać różne zamienniki skóry i imitacje skór. Istnieje wiele materiałów obiciowych skóropodobnych o różnych nazwach i właściwościach.
Wspólną cechą substytutów skór jest brak naturalnej struktury włóknistej w skórze, przez co ich wytrzymałość na rozciąganie i rozciągliwość są zwykle niższe, a ich zdolność do wentylacji jest również słabsza niż w przypadku droższych i cenniejszych skór naturalnych. Jednocześnie przy produkcji imitacji skóry i substytutów skóry efekt prawdziwej skóry uzyskuje się poprzez nałożenie warstwy lakieru na podłoża z różnych materiałów i jakości, dowolnie barwionych i zadrukowywanych na różnych powierzchniach. Jeśli chodzi o substytuty skóry, najczęściej używane są nazwy: sztuczna skóra, skóra tekstylna, skóra z recyklingu, skóra klejona, PU (poliuretan), PVC (polichlorek winylu). W przypadku klasycznej sztucznej skóry materiały obiciowe są w większości przypadków wykonane z mieszanki PVC i PU, podczas gdy PVC zapewnia trwałość, PU zapewnia przyjemne w dotyku. W produkcji tzw. skóry wiązanej (skóra z recyklingu), która jest podobna do skóry naturalnej, część powłoki jest przeważnie mieszaniną włókien zwierzęcych, odpadów skórzanych i spoiw, dzięki czemu uzyskuje się materiał o bardziej naturalnym wyglądzie.
Skóra klejona, „Bonded leathers”, skóra naturalna mielona
Skóra klejona, ma najwyższą jakością wśród materiałów PU i PVC. Skóra klejona wykonana ze skóry pochodzącej z recyklingu składa się z trzech warstw: mieszanka resztek sproszkowanej skóry i spoiwa jest nakładana na bawełniane podłoże, a następnie pokryta warstwą powłoki PU. Tworzy to stop naturalnych i sztucznych materiałów, który jest miękki i podobny w dotyku do skóry naturalnej.
Imitacja skóry PU
Jeśli chodzi, o jakość i fakturę PU (imitacji skóry poliuretanowej, popularniej nazywanej skórą tekstylną) między skórą klejoną a PVC można w wielu przypadkach łatwo pomylić ze skórą. W porównaniu z pozostałymi dwoma materiałami PU jest cieńszy niż skóra klejona, a jednocześnie grubszy i trwalszy niż PVC. Poliuretan jest warstwą przepuszczającą powietrze, miękką, może ulegać hydrolizie albo absorbować wilgoć z otoczenia. Z tego powodu z czasem może powierzchnia ekoskóry twardnieć i pękać. Ten rodzaj ekoskór nie jest polecany do pomieszczeń z podwyższonym poziomem wilgoci – kuchni, łazienki, za to idealnie sprawdzi się w salonie.
Imitacja skóry PVC
Z wymienionych materiałów są one zwykle najtańsze. PVC jest twardszy, cieńszy i mniej odporny na ścieranie niż PU i zazwyczaj jest wrażliwy na ciepło, tj. Bardziej miękki w utrzymującym się cieple, a twardszy w zimnie. W przypadku tego materiału można również znaleźć wysoką, jakość, ponieważ istnieje sztuczna skóra PVC, która jest bardziej miękka niż sztuczna skóra PU, ma dłuższą żywotność i jest odpowiednio droższa. Producenci często używają sztucznej skóry PVC na zewnątrz powierzchni stykających się z ciałem (siedzisko, oparcie i oparcie), natomiast do powierzchni stykających się z ciałem stosuje się wysokiej, jakości materiały, czyli prawdziwą skórę. Dzięki takiemu rozwiązaniu kupujący może uzyskać wyższą, jakość, a cena krzesła obrotowego pozostaje opłacalna.
Imitacja skóry
Doskonała imitacja skóry, czyli skaj to wysokiej, jakości tkanina obiciowa, która pozostaje w dobrej kondycji przez wiele lat. Długowieczność tego materiału, w połączeniu z atrakcyjną ceną, jest jedyną taką propozycją na rynku. Imitacja ekoskóry wyróżnia się elastycznością dopasowując się do kształtu mebla. Dzięki temu tkanina doskonale nadaje się do tapicerowania nawet przez osoby niedoświadczone. Skaj doskonale nadaje się do wnętrz kuchennych lub jadalni, ponieważ nieprzemakalny materiał łatwo utrzymać w czystości - wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką. Mocna derma nadaje się również do pokoi dziecięcych, gdzie eksploatacja mebli jest znacznie większa. Szeroki wybór kolorystyki materiałów tapicerskich imitujących skórę sprawia, że znajdziesz tutaj pastele stworzone dla księżniczki i odcienie błękitu i szarości dla małego astronauty. Tkaniny posiadają same zalety - nieprzemakalność, wytrzymałość, łatwość w utrzymaniu czystości oraz szeroki wybór kolorystyki.
Skóra Ekologiczna
Wychodząc naprzeciw środowisku w naszej ofercie znalazło się wiele wariantów skór ekologicznych. Jeśli kochasz zwierzęta i jesteś ich zdecydowanym obrońcą, ale nadal pragniesz mieć meble do salonu wykonane ze skóry dobrej jakości, powinieneś wybrać eko-skórę. Skóra ekologiczna posiada wiele zalet, którymi nie może pochwalić się skóra naturalna. Przede wszystkim eko-skóra jest znacznie łatwiejsza w utrzymaniu czystości i nie potrzebuje tak częstej, czasochłonnej i drogiej pielęgnacji, jak naturalna. Konserwacja tkaniny ekologicznej jest znacznie prostsza. Kolejnym atutem jest to, że dobrze schodzą z niej plamy, szczególnie te pozostawiane przez ciecze. Ekologiczna skóra nie naciąga się, więc wszelkie narożniki ze skóry czy inne meble wypoczynkowe zawsze wyglądają jak nowe. Największą zaletą eko-skóry jest jednak cena. Ten rodzaj tkaniny jest znacznie tańszy niż skóra naturalna. Wizualnie trudno jest rozróżnić te dwa materiały na pierwszy rzut oka, więc wybór tańszego i przyjaznego środowisku materiału wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem.